Szkolna Grupa Wolontariatu działająca pod opieką K. Kosmalskiej w drugiej połowie października 2011 roku zorganizowała charytatywną zbiórkę plastikowych nakrętek.   Nakrętki zbierali chętni uczniowie, wolontariusze a nawet całe rodziny. Dodatkowo wolontariusze przygotowali i przeprowadzili w Szkole Podstawowej konkurs międzyklasowy „Zostańcie Mistrzami Dobrego Serca”. Po kilku tygodniach zbiórki uzbieraliśmy prawie 50 tysięcy nakrętek. Mistrzami Dobrego Serca została klasa III, która uzyskała 11990 sztuk nakrętek. Dnia 15 marca 2012 roku dziesięć worków nakrętek odebrał pan Andrzej Sowiński. Całość zbiórki przekazana została na zakup urządzenia NF WALKER, który umożliwi samodzielne chodzenie sześcioletniej Lence Tuzińskiej. Akcję zbiórki nakrętek prowadzimy nadal, gdyż w ten w sposób bezinteresowny można nieść pomoc innym dzieciom.