Żywa lekcja historii

0
622

Dnia 02.04.2019 r. o godzinie 10:00 do szkoły w Lubniewicach przyjechała grupa artystyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina. Dwóch mężczyzn przygotowało lekcję historii, na której przedstawili nam wiele rekwizytów pochodzących  z różnych okresów historycznych. Pan prowadzący opowiadał nam między innymi o powstaniach narodowych i I wojnie światowej oraz o zachowaniu, obyczajach, rodzajach broni oraz stylu ubierania się rożnych warstw społecznych. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie dużo ważnych informacji i dat. Pan był otwarty, komunikatywny , zapraszał wielu uczniów na scenę w celu  wykonania różnych zadań. Naszym zdaniem było ciekawie, zabawnie oraz wesoło. Chętnie poszlibyśmy jeszcze raz na taką żywą lekcję historii.

Dodała : Oliwia Wierzbińska i Amelia Sałkiewicz uczennice klasy VI