Apel

Dnia 27.03.2013 r. w Szkole Podstawowej odbył się apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na początku apelu zabrali głos goście z Powiatowej Komendy Policji: dzielnicowy Przemysław Matczak z Lubniewic i Tomasz Ogonowski z Sulęcina, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas przerwy świątecznej. Następnie uczniowie z kl. III wraz wychowawcą Barbarą Sembratowicz przedstawili inscenizację pt.”WIELKANOCNY ZAJĄCZEK” przypominającą o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Było też podsumowanie różnych konkursów oraz wręczanie nagród i upominków przez dyrektorów i nauczycieli przygotowujących uczniów. Bardzo miłą niespodzianką dla wszystkich dzieci były paczki ( „od zajączka” ) przekazane przez Fundację Książąt Lubomirskich.

Akcja charytatywna

Z okazji świąt Wielkanocnych uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Lubniewicach wykazali się dobrocią serca i zrozumieniem drugiego człowieka zakupując kartki wielkanocne wykonane przez artystów malujących ustami i nogami. Zebraną kwotę w wysokości 278, 45 zł. przekazano na konto Wydawnictwa AMUN. Sprzedażą kartek i zbiórką pieniędzy zajął się opiekun Samorządu Szkolnego SP. Za wsparcie i pomoc dziękujemy.

Konkursy

W marcu 2013r. panie: Wioleta Pietkiewicz i Izabela Kiepura wśród uczniów klas I-VI S.P ogłosiły konkursy związane z symboliką Świąt Wielkanocnych, mające na celu wyzwolenie inwencji twórczej i pomysłowości wśród uczniów, podjęcie wspólnych działań na rzecz klasy oraz nawiązanie do świątecznych tradycji polskich. W kategorii klas I-III wychowankowie wykonać mięli jedną, wspólną, klasową palmę zaś zadaniem, uczniów klas IV – VI, było wykonanie jednej, wspólnej, klasowej pisanki. Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród nastąpiło 27 marca podczas uroczystego apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Wszystkie klasy, za zaangażowanie w wykonanie prac otrzymały od Pani Dyrektor słodkie upominki(cukierki), a klasy wyróżnione: kl. I a  /PALMA WIELKANOCNA/ i kl. V b/PISANKA WIELKANOCNA/ dodatkowo otrzymały długopisy. Korzystając z okazji przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego SP, Katarzyna Owsiak, złożyła Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom świąteczne życzenia oraz wręczyła pracownikom ZSS w Lubniewicach, kurki i kaczuszki, wykonane, z kolorowego papieru, przez wychowanków świetlicy szkolnej. W radosnej atmosferze uczniowie i wychowawcy udali się na świąteczny wypoczynek. Dziękujemy za piękne prace i ciekawe pomysły.