Konkurs Kangur 2013

Konkurs Kangur 201321 marca 2013 roku uczniowie naszych szkół brali udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” organizowanego  przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières .W Polsce  patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.Konkurs wywodzi się z Australii, a w 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko.Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.Uczniowie ze szkoły podstawowej rywalizowali w kategoriach: Maluch   ( Karolina Biegowska, Anna Kargul, Mateusz Czarnecki , Kamil Krecichwost i Jakub Krasowski ) oraz Beniamin ( Julia Tyliszczak, Maciej Jagiełło, Wojciech Goraczka, Patryk Mówiński, Hubert Capiga, Damian Czech, Wojciech Kargul, Katarzyna Pyrek, Katarzyna Owsiak i Bożena Smalec) a z gimnazjum w kategoriach Kadet (Iwasieczko Ireneusz, Heliński Krzysztof, Bednarczyk Paweł Miranowicz Oskar, Chlistun Laura i Okulicz Paweł) oraz Junior (Kiepura Weronika, Sczaniecka Emilia, Borzyszkowska Alicja i Ekes Julia).Wszyscy uczestnicy Konkursu przez 75 minut rozwiązywali 24 (klasy czwarte) i 30 zadań wielokrotnego wyboru. Na wyniki ich pracy musimy poczekać do połowy maja 2013r.Każdy uczestnik Konkursu otrzymał w prezencie grę logiczną kangurowa piętnastka! Uczniów do Konkursu przygotowali i Konkurs przeprowadzili nauczyciele matematyki ze szkoły podstawowej i gimnazjum.