Święty Andrzej szczęście wróży, z wosku, butów i ostrużyn”

W piątek 23.11.2012 r., o godzinie 18:00, w auli Gimnazjum odbyła się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA dla uczniów klas IV-VI S.P. Na początek uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, poczym zaczęli tańce. W trakcie wesołej zabawy przeprowadzono wróżby: Kubki przyszłości, Imię wybranki – ka, Zawód, Przepowiednia z kart, Kolory, Gwiazdy, Liczby, Ostrużyny z jabłek. Dzieci chętnie, z ciekawością i przejęciem uczestniczyły w przygotowanych wróżbach. Na twarzach wychowanków dało się zauważyć zadowolenie i śmiech. Oprawę muzyczną przygotowali koledzy z gimnazjum: Ireneusz Iwasieczko oraz Krzysztof Heliński. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Izabela Kiepura i Wioletta Pietkiewicz. Dyskotekę zorganizował SAMORZĄD SZKOLNY. Dziękujemy za przybycie i miło spędzony czas.

Andrzejki w klasie I B

Dnia 27.11.2012 r. uczniowie klasy I B zorganizowali zabawę andrzejkową, aby dowiedzieć  się jak wygląda ten magiczny dzień wróżb. Wszystkie dzieci słuchały przepowiedni i z ogromną niecierpliwością czekały na wróżby, gdyż każdy chciał wiedzieć kim będzie w przyszłości, czy czeka go sława, pieniądze i bogactwo, no i czy będzie szczęśliwy.  Dużym zainteresowaniem cieszyła się ulubiona wróżba dzieci, czyli lanie wosku. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, konkursach i wróżbach i – co najważniejsze – z wielkim poczuciem humoru wspólnie z wychowawczynią Jolantą Bernaś interpretowały „przepowiednie”. Udział w imprezie pozwolił pierwszoklasistom przybliżyć jedną z wielu dawnych, polskich tradycji. Miłym akcentem zabawy były pyszne łakocie.