20 października nasze Pierwszaki wzięły udział w spotkaniu z Funkcjonariuszem Policji – Panem Przemysławem Stankiewiczem.  Tematyką spotkania było bezpieczeństwo w drodze do szkoły oraz utrwalenie zasad ruchu drogowego. Pan Policjant przypomniał Pierwszoklasistom, jak w bezpieczny sposób przejść przez jezdnię. Omówił rodzaje znaków drogowych, wymienił rodzaje pojazdów uprzywilejowanych, a także przypominał o zasadach bezpiecznego podróżowania. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, dzięki specjalnie przygotowanym rekwizytom: macie odzwierciedlającej przyjście dla pieszych, znakom drogowym, a nawet imitacjom samochodów. Pierwszaki z zainteresowaniem słuchały Pana Policjanta i chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania.

Dodała: Anna Polechajło-Leszczyłowska