28 października to wyjątkowo ważna data w roku szkolnym 2022/2023. To właśnie tego dnia odbyło się pasowanie Pierwszoklasistów na uczniów. Uroczystościom towarzyszyły obchody Dnia Patrona SzkołyJanusza Korczaka.  Uroczysty apel rozpoczęliśmy występem klas VI, które pod opieką wychowawców – Pani Marii Jęchorek i Pani Agnieszki Jenek – przygotowały akademię poświęconą patronowi. Następnie Pierwszaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne – jednogłośnie zdając egzamin na uczniów. Po występie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, następnie z rąk Pani Dyrektor zostali mianowani na uczniów naszej szkoły. Wychowawczynie klas pierwszych – Pani Natalia Dudziak i Pani Anna Polechajło-Leszczyłowska – wręczyły każdemu uczniowi legitymację szkolną i przygotowane upominki. W trakcie uroczystości wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wystawę tarcz, emblematów i mundurków szkolnych z dawnych lat. Ekspozycję przygotowały klasy III pod opieką Pani Izabeli Kiepury i Pani Iwony Stelmach.

Dodała: Anna Polechajło-Leszczyłowska