Uczniowie klasy IV SP, na przełomie pierwszego i drugiego semestru roku szkolnego 2018/2019 brali aktywny udział w realizacji Ogólnopolskiego Programu „Bieg po zdrowie” .Najbardziej istotnym celem realizowanego programu stanowiło zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Program realizowany był przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Sulęcinie, która zapewniła kolorowe ćwiczenia dla uczniów, pięknie przygotowane plakaty, które zostały wyeksponowane w klasie oraz pogram dla nauczyciela. Zajęcia tematyczne zaplanowane były na sześć godzin a zrealizowano osiem godzin. Program będzie realizowany w kolejnym roku szkolnym.

Dodała: Katarzyna Kosmalska