5 października 2016 roku odbył się wyjazd do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Czterdzieścioro uczniów z klas IV – V obejrzało adaptację znanej powieści Joanny Olech, która w zabawny i ciekawy sposób podejmowała ważne tematy m.in. radzenia sobie ze stresem, umiejętność rozwiązywania konfliktów, nawiązywania kontaktów interpersonalnych czy wyrażania sprzeciwu wobec nacisku otoczenia. Główny bohater zmagał się ze skomplikowaną rzeczywistością wieku dojrzewania, lecz rozwiązania przedstawiono humorystycznie. W spektaklu nie zabrakło piosenek i tańca. Przedstawienie przygotował Teatr Współczesny z Krakowa. Wyjazd zorganizowała i sprawowała opiekę nad uczniami  Agnieszka Jenek przy pomocy Iwony Dominiak i Katarzyny Kosmalskiej.

Dodała: Agnieszka Jenek