Wyścigi rzędów, malowanie twarzy, zabawy i gry integracyjne przy muzyce, wspólna zabawa dzieci, rodziców i młodzieży, wizyta przedstawicieli Fabryki Aktywności Młodych  z Gorzowa Wlkp. to główne atrakcje III Festynu Rodzinnego „Bawimy się zdrowo i kolorowo” zorganizowanego dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej. Festyn odbył się dnia 01 października 2016 r. w hali sportowej. Po wspólnej, wyczerpującej zabawie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani grillowaną kiełbasą i jabłkiem.  Organizatorzy: Zespół Szkół Samorządowych, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach, Intermarche Sulęcin Adam Siwiński oraz Szkolna Grupa Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przez swoją obecność i zaangażowanie przyczynili się do aktywnie spędzonego czasu.