Wszyscy wiedzą, że to 26 maja każda mama świętuje jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu, Dzień Matki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej przygotował Koncert Życzeń. Podziękowania, życzenia oraz miłość do mam dzieci wyrażały w przedstawianych wierszach i piosenkach. Każda klasa dedykowała inną piosenkę: Kl.I    piosenkę pt. „A ja wolę swoją mamę”, Kl. II  piosenkę pt. „Dla mamusi”, Kl. III piosenkę pt. „Mama królowa”, Kl. IVa piosenkę pt. „Nie ma jak u mamy”, Kl. IVb piosenkę pt. „Złote słońce”, Kl. V piosenki pt.: „List do matki” oraz „Dla mamy”, Kl. VI piosenkę pt. „Mamo,mamo”.Zaprezentowali się również uczniowie z kl.II, należący do kółka artystycznego, prowadzonego przez panią Barbarę Sembratowicz, układem tanecznym do melodii „Ai se er te pegos”. Uroczystość prowadziła para uczniów: Oliwia Ludwicka z kl.VI oraz Maciej Jagiełło z kl.IVb. Nagłośnieniem oraz doskonaleniem śpiewu zajął się pan Izydor Sobecki. Każda mama już dwa tygodnie przed występem otrzymała zaproszenie  na koncert, wykonane przez dzieci w świetlicy szkolnej, pod okiem pani Izabeli Kiepury. Na zakończenie wręczono mamom róże z krepiny, również przygotowane przez wychowanków świetlicy oraz ciastka w kształcie serca z lukrowym napisem KOCHAM CIĘ, upieczone przez uczennice gimnazjum pod nadzorem pani Wioletty Pietkiewicz. Duże zaangażowanie w sprawny przebieg koncertu wykazała także pani Maria Jęchorek. Artyści dzielnie radzili sobie na scenie, choć trema dawała o sobie znać. Występ był radosny i wesoły a chwilami wzruszający do łez, co dało się zaobserwować na twarzach dumnych mam.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

{gallery}dzienmatki2012{/gallery}