26.05.2012 r. Gminna Komisja rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z Zespołem Szkół Samorządowych oraz Grupą Wolontariatu w Lubniewicach zorganizowała I rajd rowerowy „ Żyjmy zdrowo, kolorowo, bez nałogów w zgodzie z sobą”. 40 uczniów klas IV – VI zostało podzielonych na 4 zespoły, które miały do pokonania 14 km trasę dookoła jeziora Lubiąż.. Na trasie zostały przygotowane 4 stacje ( NIE BĄDŹ OBOJĘTNY  – REAGUJ. STOP PRZEMOCY ,PAPIEROSY KRADNĄ WOLNOŚĆ ,NARKOTYKOM – STANOWCZO MÓWIE NIE!, ALKOHOL – STAWIAM  NA TRZEŹWOŚĆ) , na których uczestnicy musieli rozwiązywać zadania. Opiekę nad stacjami pełniły: Justyna Kusz, Izabela Ćwirko, Helena Kowalewskiej i Katarzyna Kosmalskiej wraz z wolontariuszami. I miejsce zdobyła drużyna Kaczuszek w składzie : Przemysław Gonera, Janiszewski Jakub, Krzysztof Owczarczak, Eryk Bruliński, Krzysztof Heliński, Franciszek Sornat i Weronika Motylińska, pod opieką Pani Jolanty Janiszewskiej i Mariusza Iwasieczki. Opiekunowie pozostałych  grup byli: Tomasz Janiszewski, Wiesław Jagiełło, Maria Jęchorek, Krzysztof Jenek Aldona Mackiewicz i Wojciech Białko. Na koniec rajdu każdy uczestnik otrzymał certyfikat  potwierdzający udział w rajdzie, nagrodę rzeczową, oraz ulotki zachęcające do zdrowego stylu życia. Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji opiekunom, wszystkim rodzicom uczestniczącym w rajdzie ,uczniom gimnazjum działającym w grupie wolontariatu,  członkom GKRPA ,Nadleśnictwu Lubniewice, Pani Annie Iwasieczko za przygotowanie pysznych kiełbasek , Mateuszowi Wąsowiczowi i Alicji Kowalewskiej za wspaniałe ciasto dla rodziców i opiekunów. Sponsorami rajdu była GKRPA i ZSS Lubniewice.

{gallery}rajdrowerowy2012{/gallery}