Dzień 29.05.2012 r. uczniowie klasy II  spędzili w szczególny sposób.Wraz ze swoją wychowawczynią panią Barbarą Sembratowicz i opiekunem panią Izabelą Kiepura udali się na wycieczkę autokarem do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Przewodnikiem wycieczki była sympatyczna pani aspirant Alina Słonik , która w ciekawy i interesujący sposób oprowadziła uczniów po komisariacie. Dzieci miały możliwość poznania specyfiki pracy policjanta oraz obejrzenia pomieszczeń gdzie jest ona wykonywana. Zwiedzili: gabinet dzielnicowych ,pokój przesłuchań dzieci ,tzw. niebieski pokój ,celę czyli miejsce przetrzymywania aresztantów oraz pomieszczenie oficera dyżurnego. Pani aspirant zaprowadziła dzieci również do siłowni i strzelnicy, w której policjanci doskonalą swoje umiejętności niezbędne im w ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Największą atrakcją wycieczki było wejście do radiowozu i włączenie świateł oraz sygnałów dźwiękowych (syreny). Spotkanie cieszyło się dużym  zainteresowaniem . Na zakończenie odwiedzin dzieci wysłuchały porad mundurowych na temat zachowania bezpieczeństwa, unikania zagrożeń podczas zbliżających się wakacji. Policjanci odpowiadali na wiele nurtujących pytań związanych z pracą policyjną.