5.06.2012 roku uczniowie klas IV – VI pod opieką Walentyny Jaskuły, Katarzyny Kosmalskiej, Iwony Dominiak, Iwony Stelmach, Alicji Wojciechowskiej, Wiolety Pietkiewicz Marcina Tyczyńskiego uczestniczyli , na zaproszenie Pani Izabeli Serpiny, w koncercie zorganizowanym z okazji ROKU JANUSZA KORCZAKA. Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Janusza Korczaka w Lubniewicach przygotowali plakaty, prace plastyczne, albumy na temat Janusza Korczaka, jego twórczości i życia, z wykorzystaniem cytatów z dzieł wielkiego wychowawcy i społecznika. W zamian uczniowie Szkoły Muzycznej nr 1 w Gorzowie Wlkp. przygotowali koncert utworów na skrzypce, fortepian, ksylofon, saksofon, a także pochwalili się pięknym śpiewem i tańcem. Słuchacze z wielką uwagą uczestniczyli w koncercie, każdy uczeń, który przygotował prace na wystawę otrzymał w podziękowaniu dyplom z wizerunkiem Janusza Korczaka.