W dniu 21 września 2012 r.  w rocznicę śmierci Włodzimierza Korsaka zorganizowano Dzień Patrona Szkoły.  W ramach uroczystości uczniowie klas II przedstawili informacje o życiu i działalności Włodzimierza Korsaka. Apel miał na celu przybliżenie uczniom klas pierwszych, kim jest patron naszej szkoły.

Część artystyczną przygotował Samorząd Szkolny. Tego dnia odbyło się również przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona gimnazjalistów. Zanim uczniowie zostali gimnazjalistami, musieli odpowiedzieć na kilka pytań na temat patrona szkoły. Pierwszoklasiści zdali ten test i Samorząd Uczniowski przyjął ich do swego grona. Następnie złożyli przysięgę i od tego dnia stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. W godzinach popołudniowych Poczet Sztandarowy udał się do Gorzowa Wielkopolskiego w celu złożenia wiązanki oraz zapalenia znicza na grobie Patrona. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.