W dniu 21.09.2012 r. grupa artystyczna składająca się z uczniów  klas I i III naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Sembratowicz wzięła udział w XIX Festiwalu Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Woj. Lubuskiego  – Tursk 2012, odbywającego się jak co roku w Sulęcińskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji.

Dzieci wspólnie z seniorami i instruktorami terapii z „Turskiego Domu”  pokazali się we wspólnych tańcach – łączących pokolenia. Młodzi artyści wraz z nauczycielem już od dłuższego czasu,  chętnie uczestniczą w ważniejszych wydarzeniach Domu. Bieżący rok 2012, ogłoszony jest Rokiem Solidarności Pokoleniowej oraz Aktywności Osób Starszych więc tym bardziej obecność naszych uczniów była jak najbardziej zasadna. Wiejska sceneria, gościnna „pajda chleba z ogórkiem” oraz słodycze otrzymane od organizatorów DPS sprawiły, że festiwalowa atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.