We wtorek 21 marca 2023 r. zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Uczniowie Szkoły Podstawowej świętowali jej nadejście ubierając się na kolorowo. Z tej okazji dzieci klas I-III zrobiły wiosenne opaski i poszły y na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Dzień Wiosny to dzień zabawy, Nasza Szkoła także wzięła udział w zabawie ,,Dzień bez plecaka”, która polega na tym, że dzieci przynoszą z sobą książki, ale nie mogą ich przynieść w plecaku. Uczniowie klas IV-VIII wykazali się dużą kreatywnością. 21 marca to nie tylko Dzień Wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa, uczniowie solidaryzując się z chorymi na Zespół Downa ubrali kolorowe skarpetki. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

Dodała: Daria Sidorowicz