20 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Lubniewicach odbyły się eliminacje Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej organizowany jest w celu popularyzacji znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna w Lubniewicach pod przewodnictwem Karoliny Sawko, Norberta Jakiela i Tomasza Sawko.

W konkursie udział wzięło siedmioro uczniów z klasy VIII- Julia Piskurewicz, Amelia Lipiecka, Aleksandra Adamska, Wiktoria Biszkont, Michalina Sielicka, Justyna Kilinkiewicz i Jakub Kostański, którzy musieli wykazać się wiedzą pożarniczą, rozwiązując test składający się z 35 pytań. Na zakończenie turnieju zostały nagrody wręczył sekretarz gminy  Bartosz Jankowski.

Do etapu powiatowego zakwalifikowały się:

Julia Piskurewicz, Aleksandra Adamska i Justyna Kilinkiewicz.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodała: Daria Sidorowicz