Wizyta gości z Niemiec
W dniach 7-8 października, w ramach polsko-niemieckiej wymiany szkolnej, gościliśmy grupę 15 uczniów oraz 4 opiekunów ze szkoły partnerskiej w Schöneiche koło Berlina. Spotkania z naszymi sąsiadami to najlepsza okazja do integracji młodych pokoleń oraz kontaktu z żywym językiem niemieckim. Zaplanowany program wizyty został zrealizowany w 100%: w dniu przyjazdu, po wspólnym śniadaniu udaliśmy się wszyscy autokarem do MRU do Międzyrzecza. Tam poznaliśmy kawałek ciekawej historii. Po podziemnym spacerze i smacznym obiedzie czekała nas jeszcze pływalnia „Kasztelanka” a po powrocie do Lubniewic – ognisko z kiełbaskami. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do swoich domów a nasi niemieccy przyjaciele nocowali w schronisku. Następnego dnia przygotowaliśmy wspólne śniadanie, które dostarczyło nam tyle energii, że wystarczyło jej na dwie lekcje sportu. Resztę kalorii straciliśmy na spacerze po pięknych Lubniewicach. Mieliśmy też okazję wejścia do Zamku. Wszystko co dobre, szybko się kończy, podobnie jak nasze spotkanie. W czwartek po południu pożegnaliśmy naszych gości, którzy mimo tak młodego wieku dostrzegli piękno naszej okolicy i czyste powietrze i zaprosili nas do siebie w przyszłym roku. Bogaty program wymiany szkolnej, mogliśmy zapewnić dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro  Europa Viadrina”.