O tym, jak pewne niewiasty gotowe były zaprzedać duszę diabłu, aby wyjść za mąż, opowiedzieli nam uczniowie z klasy II a w swoim przedstawieniu „Igraszki z diabłem” wg tekstu Jana Drdy. Przygotowania trwały kilka miesięcy i była w nich zaangażowana cała klasa – wykonanie scenografii, skompletowanie rekwizytów, a przede wszystkim opanowanie długiego tekstu oraz ruchu scenicznego. W Dniu Matki, 26 maja br. odbyła się szkolna premiera. Były diabły z belzebubem na czele, zdesperowane dziewczęta poszukujące tego jedynego, uczciwy wojak walczący o niewieście duszyczki, rozbójnik oraz anioł czuwający nad szczęśliwym zakończeniem. Było głośno, było wesoło… Gorącymi oklaskami dziękowali rodzice, nauczyciele i koledzy z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Czy to był właściwy prezent dla wszystkich mam? Najlepszy! Reżyserem przedstawienia była Pani Bożena Biczyk.

Dodała: Bożena Biczyk