Wspólne tańce w rytmach Zumby, wyścigi rzędów, jazda gokartem na czas, zabawy figurami wykonanymi z balonów, malowanie twarzy, gry i zabawy integracyjne przy muzyce, stoisko plastyczne i przyrodnicze. Tak wyglądała wspólna zabawa dzieci, rodziców i młodzieży w ramach IV Rodzinnego Pikniku Integracyjnego „Bawimy się zdrowo i kolorowo” zorganizowanego dla uczniów klas I – IV Szkoły Podstawowej. W tym roku na festynie w ramach wymiany młodzieżowej gościliśmy również uczniów ze szkoły w Schöeneiche, a wspólna zabawa pozwoliła na integrację i szlifowanie umiejętności językowych. Festyn odbył się dnia 7 października 2017 r. w hali widowiskowo – sportowej w Lubniewicach. Po wspólnej, wyczerpującej zabawie, wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani grillowaną kiełbasą i wodą, by uzupełnić spalone kalorie. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Lubniewicach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniewicach, Urząd Miejski w Lubniewicach, Intermarche Sulęcin Adam Siwiński oraz Szkolna Grupa Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przez swoją obecność i zaangażowanie przyczynili się do aktywnie, wspólnie spędzonego czasu. Zapraszamy za rok!

Dodała: Katarzyna Kosmalska