Dnia 9 października 2017 r. w czasie trwania drugiej godziny lekcyjnej uczennice klasy    III a i III b Gimnazjum wzięły aktywny udział w prelekcji pod tytułem „Poznaj swoje piersi”. Zajęcia teoretyczne i praktyczne zorganizowane zostały w ramach realizacji Szkolnego Programu Edukacji Zdrowotnej oraz elementów programu Szkoły Realizującej Europejski Kodeks Walki z Rakiem. Uczennice poznały zasady samobadania piersi oraz porozmawiały o szeroko pojętej profilaktyce nowotworów. Dziewczęta prócz części teoretycznej miały możliwość wykonania samobadania piersi przy pomocy specjalistycznego fantomu. Zajęcia przeprowadziła Pani Joanna Kubicka, pracownik działu Oświaty Zdrowotnej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sulęcinie. Zajęcia zorganizowały Panie Helena Kowalewska  i Katarzyna  Kosmalska.

Dodała: Katarzyna Kosmalska