14 marca 2018 r. w Światowym Dniu Liczby Pi nasza szkoła uczestniczyła w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym ,, O Złoty Abakus Starosty”. W grupie wiekowej klas VI ,VII szkół podstawowych reprezentacja w składzie : Maciej Siwiński ( VI b) oraz uczniowie klasy siódmej Emilia Kuzajewska i Jakub Jagiełło zajęła IV miejsce. Maciej Siwiński indywidualnie zajął II miejsce uzyskując 28 punktów na 30 możliwych do zdobycia. Szymon Cieciura z klasy II G oraz Adam Mika i Jakub Krasowski (obaj z klasy II a G) startowali w grupie wiekowej klas II, III gimnazjum. Drużyna ta zajęła II miejsce, a Szymon Cieciura indywidualnie był trzeci uzyskując 33 punkty. Uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru, a gimnazjaliści test składający się z 20 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz 10 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Maksymalnie mogli uzyskać 40 punktów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi uczniowie w danej kategorii wiekowej nagrody książkowe za zajęcie I, II i III miejsca. Gratulujemy naszym uczniom wysokich umiejętności i wiadomości matematycznych oraz uzyskanych wyników.

Dodała: Maria Jęchorek