Mitologia wiecznie żywa

0
816

Warto było pojechać we wtorek 13 marca 2018 roku do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury na spektakl poświęcony mitom greckim. W sposób bardzo wesoły i przystępny twórcy inscenizacji przybliżyli uczniom najsłynniejsze mity, najbardziej znanych bogów i herosów oraz wciąż obecne w naszym języku wyrażenia mitologiczne np. nić  Ariadny, puszka Pandory, stajnia Augiasza.  Z naszej szkoły pojechała czterdziestoosobowa grupa uczniów z klas IV-VI pod opieką Pań: Ewy Młyńczyk, Agnieszki Jenek i Darii Sidorowicz. Wyjazd zorganizowała Pani Agnieszka Jenek. Dom Kultury w Międzyrzeczu pękał w szwach, a cisza ,jaka panowała w trakcie występu, świadczyła o tym, że widzom spektakl się bardzo spodobał! A o to przecież chodziło!

Dodała: Ewa Młyńczyk