15 marca 2018 r. Odbyła się XXVII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR MATEMATYCZNY. Jest to cykliczny konkurs matematyczny o zasięgu międzynarodowym, odbywający się zawsze w trzeci czwartek marca. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, przeprowadzany jest w szkołach przez szkolnych koordynatorów, a testy wysyłane są do Regionalnego Organizatora (WOM Gorzów Wlkp.) a następnie do Torunia (Uniwersytet im. M. Kopernika).Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny” jest sprawdzoną formą popularyzacji matematyki wśród młodzieży. Formuła konkursu integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w kategoriach:

• Maluch – uczniowie klasy IV a : Amelia Wierucka – wyróżnienie, Piotr Bakselerowicz (wysoki wynik), Wiktor Sanocki, Hanna Ciesielska, Olga Gerber, Paulina Pezda, Sibera Allan i Tobiasz Jaskuła,
  • Beniamin – uczniowie klasy V : Maciej Jurczyk, Igor Kononowicz, Jakub Boruta i Milena Pezda,
  • Beniamin – uczniowie klasy VI b -Maciej Siwiński – wynik bardzo dobry
  • Kadet – uczniowie klasy VII: Jakub Jagiełło, Emilia Kuzajewska, Beata Kamieniczna i Oliwia Morzyk,
  • Kadet – uczniowie klasy II gimnazjum: Wiktor Ralcewicz – wyróżnienie, Szymon Cieciura – wyróżnienie, Krzysztof Madzia – wyróżnienie i Mateusz Wiącek,
  • Junior – uczniowie klas III a i III b gimnazjum: Adam Mika i Mateusz Czarnecki.

Wszystkim uczestnikom Kangura 2018 dziękujemy za przygotowanie się do konkursu a osobom wyróżnionym gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w następnej, XXVIII edycji Kangura. Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele matematyki: Renata Kaczmarek, Maria Jęchorek i Bogusław Bober.