Dnia 19 maja 2018 roku odbył się tradycyjny już VII rajd rowerowy pod hasłem „Żyjmy zdrowo, kolorowo, bez nałogów w zgodzie z sobą”. Na plac przed szkołą przybyło przeszło 90 sympatyków dwóch kółek. Były to dzieci i młodzież, rodzice, opiekunowie oraz grupa GKRPA. O godzinie 9.00 rajd został oficjalne otwarty przez panią Dyrektor naszej szkoły i Burmistrza Lubniewic. Uczestnicy zostali powitani, omówiono również cele rajdu, jako atrakcyjną i alternatywną metodę wspólnego spędzania czasu wolnego. Omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie przejazdu. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup i otrzymali numery startowe w postaci kolorów. Poszczególne zespoły pod opieką liderów i opiekunów oraz wolontariuszy mieli do pokonania kilkunastokilometrowe trasy po malowniczych terenach Gminy Lubniewice. Tradycyjne w czasie przejazdu na postojach uczestnicy otrzymali do wykonania zadania tematyczne z zakresu zdrowia, profilaktyki i aktywności fizycznej w postaci krzyżówek, rebusów, zgadywanek, rozsypanek. W sumie każda grupa miała do wykonania 16 zadań. Po powrocie do szkoły wszyscy uczestnicy rajdu rowerowego zostali poczęstowani grillowaną kiełbasą i wodą, następnie dzieci i młodzież wzięły udział w losowaniu upominków, można było zdobyć m.in. światła do roweru, pompki, kolorowe wentyle, opaski odblaskowe, breloki i torby rowerowe. W tym roku również dopisała pogoda, było ciepło, świeciło słońce. Organizatorami i sponsorami rajdu rowerowego była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urząd Miejski w Lubniewicach, Szkoła Podstawowa w Lubniewicach i Intermarche Sulęcin – Adam Siwiński. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji i przeprowadzaniu rajdu rowerowego i serdecznie zapraszamy za rok!

Dodała: Katarzyna Kosmalska