5 października 2018 roku odbył się etap szkolny konkursu „Wielcy Polacy – twórcy niepodległości”. Wzięło w nim udział 10 uczniów naszej szkoły. Do kolejnego etapu (rejonowego) zakwalifikowały się 434 osoby z województwa lubuskiego, w tym 5 osób z naszej szkoły: Amelia Bednarczyk, Szymon Cieciura, Beata Kamieniczna, Marcel Kilinkiewicz i Mateusz Wiącek. Etap rejonowy odbył się 25 października w Sulęcinie. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 106 osób z naszego województwa, w tym Marcel i Szymon. Etap wojewódzki odbył się 5 listopada w Gorzowie. 8 osób otrzymało tytuł laureata, a 82 tytuł finalisty. Wśród laureatów znalazł się Marcel Kilinkiewicz, zaś Szymon Cieciura otrzymał tytuł finalisty. Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbyła się 14 listopada 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Ewa Rawa Lubuski Kurator Oświaty. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i pani Ewie Młyńczyk za przygotowanie uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodał: Marcel Kilinkiewicz