28 stycznia 2021 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu przedmiotowego z matematyki. Udział wzięło dwunastu uczniów z klas VII – VIII:

• Zuzanna Kluszczyk i Amelia Wierucka z klasy VII a
  • Jakub Boruta, Aleksandra Bugdalska, Maciej Jurczyk, Hanna Kosela i Jakub Rusakiewicz z klasy VIII a
  • Natalia Borkowska, Igor Kononowicz, Milena Pezda, Anna Siwińska i Milena Weryńska z klasy VIII b.

Co najmniej 80% punktów możliwych do uzyskania zdobyło troje uczniów:

• Jakub Boruta – 85%
  • Igor Kononowicz – 85%
  • Hanna Kosela – 80%

i to oni zakwalifikowali się do etapu rejonowego, który tym razem miał inny przebieg niż w latach ubiegłych. Konkursy rejonowe odbywały się w szkołach do których uczęszczali uczestnicy.

W Szkole Podstawowej w Lubniewicach konkurs przeprowadziła komisja w składzie: p. dyrektor Renata Kaczmarek i Marcin Tyczyński

Po sprawdzeniu prac konkursowych okazało się, że najwyższy wynik uzyskał Kuba Boruta. Niestety, zabrakło tylko 2 punktów do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego. Wysokie wyniki uzyskali także Hania Kosela i Igor Kononowicz. Uczniowie do konkursu przygotowywali się w utrudnionych warunkach. Ze względu na pandemię koło matematyczne również było prowadzone zdalne. Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w następnych konkursach matematycznych. Uczniów do konkursu uczniów przygotowywała Maria Jęchorek.

Dodała: Maria Jęchorek