W dniu 26 listopada 2012 r. odbyły się Zawody I stopnia Konkursu Przedmiotowego z Przyrody dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego.  Organizatorem zawodów szkolnych była pani mgr Iwona Stelmach – nauczyciel przyrody. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas V- VI. Mieli oni do rozwiązania test składający się z 24 pytań, za które można było uzyskać 40 punktów. Po sprawdzeniu prac przez komisję ustalono, iż do kolejnego etapu- zawodów II stopnia, który odbędzie się w styczniu 2013r. zakwalifikowali się następujący uczniowie: Kargul Wojciech kl. VI, Czech Damian kl. VI, Mówiński Patryk kl. V, Capiga Hubert kl. VI, Chochowski Mateusz kl. VI. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach zawodów!