Wszyscy uczniowie są uczestnikami ruchu drogowego. W związku z tym bardzo ważna jest znajomość zasad ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych. Zapobieganie ryzykownym zachowaniom uczniów oraz zwiększanie ich bezpieczeństwa, to trudny cel do osiągnięcia. Jedna z form zmierzających do osiągnięcia tego celu jest zorganizowanie szkolnego konkursu wiedzy o przepisach ruch drogowego. W październiku w Szkole Podstawowej w Lubniewicach odbył się Szkolny Konkurs  Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w kl. I-III. Konkurs ten odbył się w kilku etapach.

I etap – 28.09.2012 r. Spotkanie z policją z Wydziału Ruch Drogowego w Sulęcinie.Klasy I-III wzięły udział w pogadance na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.II etap – 5.10.2012 r. Test z Wiedzy o Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z kl. II-III. Wyniki: CIECIURA SZYMON – I miejsce –  17/17 pkt., II miejsce – Wiącek Mateusz 17/16 pkt., III miejsce – Kilinkiewicz Marcel  17/15pkt., III miejsce -Bednarczyk Amelia 17/15 pkt. III etap – KONKURS PLASTYCZNY– dotyczący tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla kl. I-III „Bezpieczna  droga do szkoły”- praca dowolną techniką: I MIEJSCE otrzymał KACPER KAMIENICZNY KL.III.WYRÓŻNIENIA :Nikola Tryba – KL.IA, Mateusz Ratajczak – KL.IA, Karolina Lis –  KL.IB Gabrysia  Zgierska – KL.IB, Sebastian Środa – KL.IB, Zuzanna Gacka – KL.II, Otylia Woźniakowska – KL.II. Nagrodzone prace plastyczne zostały wyeksponowane na gazetce ściennej na korytarzu. Prace oprócz walorów artystycznych, posiadają  wartość edukacyjną – pobudzają do refleksji. Powyższe podjęte działania na pewno zwiększyły świadomość uczniów jako jednych z wielu uczestników ruchu drogowego, co powinno przełożyć się na ich bezpieczeństwo na drogach. Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego przygotowała i przeprowadziła Barbara Sembratowicz.