Z okazji Święta Edukacji Narodowej, w dniu 11.10.2012r. w auli gimnazjum, odbył się uroczysty apel szkoły podstawowej, podczas którego wychowankowie klasy VB pod bacznym okiem swojej wychowawczyni Pani Marii Jęchorek wystawili inscenizację. Uczniowie, śpiewem i wierszami wyrazili podziękowanie oraz złożyli życzenia wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach. Nie zabrakło również humoru, podczas scenki pt.: „Krótka parodia z życia dnia w szkole”.

Na zakończenie, uczniowie unieśli w dłoniach napis „Dziękujemy Nauczycielom” a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Owsiak z klasy VI oraz jej zastępca Urszula Pyrciak z klasy IV a w imieniu wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej oraz Samorządu Szkolnego wręczyły Dyrekcji bukiety róż wykonane z jesiennych liści, a nauczycielom i pracownikom ZSS w Lubniewicach hiacynty wykonane przez dzieci z kolorowej bibuły. Korzystając z okazji, wręczono Najsympatyczniejszemu Chłopakowi Szkoły Podstawowej Oskarowi Rachubie z klasy V a, order uśmiechu oraz czekoladę na osłodzenie życia. Oprawą muzyczną podczas apelu zajął się Pan Izydor Sobecki, zaś przygotowaniem dekoracji i wykonaniem kwiatów Samorząd Uczniowski oraz uczniowie pod opieką Pań: Izabeli Kiepury i Wiolety Pietkiewicz. Całość uświetnił taniec dzieci należących do kółka artystycznego prowadzonego przez Panią Barbarę Sembratowicz. Zdjęcia z apelu w zakładce Galeria.

Izabela Kiepura