Już od wielu lat 15 września jest dniem wyjątkowym dla dzieci na niemal całym świecie. To właśnie wtedy w ponad 180 krajach obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Klasa I a również włączyła się w działania związane z tym wyjątkowym świętem. Kropka została motywem przewodnim wszystkich aktywności. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Kropka stała się bohaterem gier matematycznych, zabaw, opowiadań, piosenek, prac plastycznych, a nawet ćwiczeń fizycznych. Po odszukaniu ukrytych w sali lekcyjnej kolorowych kropek, uczniowie obejrzeli animowany filmik o małej Vashti, od której tak naprawdę zaczęła się historia kropki. Przesłanie bajki jest jedno- każdy ma jakiś talent (być może jeszcze ukryty).

Życzymy naszym pierwszakom, by uwierzyli, że każdy z nas może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Każdy bowiem potrafi tworzyć. Czasem wystarczy zacząć od kropki…

Dodała: Natalia Dudziak