16 marca 2023 r., tradycyjnie jak co roku, w trzeci czwartek miesiąca, uczniowie naszej Szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2023.

Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów, którzy rozwiązywali jednorazowe testy, każdy w swojej kategorii wiekowej.

W kategorii Maluch uczestniczyło ośmioro uczniów klas czwartych:

* Aleksander Balant,

* Milena Jurczyk,

* Oliwia Orzechowska,

* Wiktoria Pisarewicz,

* Aleksandra Piskurewicz,

* Lena Piskurewicz,

* Krzysztof Smoliński

* Lena Syczyk.

W kategorii Beniamin szkołę reprezentowali uczniowie klasy Vb:

* Aleksander Kępka,

* Piotr Kozakiewicz,

* Igor Mróz,

* Igor Sanocki,

* Karol Soroka oraz

* Marta Kręcichwost z klasy VIa.

Każdy uczestnik Konkursu Kangur Matematyczny 2023 otrzymał układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego lub inny wariant układanki przestrzennej.

Pod koniec maja otrzymaliśmy od organizatora, którym jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu (Patronat nad Konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) wyniki Kangura.

Wyróżnienie uzyskała Marta Kręcichwost z klasy VI a (nagroda książkowa oraz pamiątkowy dyplom), a wśród pozostałych uczestników wysokie wyniki osiągnęli: Aleksandra Piskurewicz z klasy IV b oraz Aleksander Kępka z klasy V b.

Wszystkim uczestnikom Konkursu, a szczególnie Marcie, gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych edycjach Kangura.

Do Konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele matematyki: Bogusław Bober i Maria Jęchorek.

Dodała: Szkolny koordynator Kangura – Maria Jęchorek.