16 .03. 2017 r. jak co roku w trzeci czwartek marca, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR. Po dwóch miesiącach od konkursu otrzymaliśmy wyniki. Szkołę Podstawową reprezentowała grupa uczniów z klas IV – VI w dwóch kategoriach wiekowych – Maluch i Beniamin a Gimnazjum z klas I -III w kategoriach Kadet i Junior.W kategorii Maluch zadania konkursowe rozwiązywali uczniowie klasy czwartej: Jakub Boruta, Anna Siwińska, Igor Kononowicz, Maciej Jurczyk i Aleksandra Bugdalska. Wysokie wyniki uzyskali Kuba Boruta i Ania Siwińska. W kategorii Beniamin testy pisali: Maciej Siwiński i Marcel Glinka z klasy V b oraz Beata Kamieniczna i Emilia Kuzajewska z klasy VI. Wysoki wynik uzyskała Beata Kamieniczna. Maciej Siwiński powtórzył ubiegłoroczny sukces i ponownie uzyskał bardzo dobry wynik. Gimnazjum w kategorii Kadet reprezentowali uczniowie klasy I – Szymon Cieciura i Krzysztof Madzia oraz Mateusz Czarnecki z klasy II b. Mateusz Czarnecki i Krzysztof Madzia uzyskali wysokie wyniki w swoich kategoriach a Szymon Cieciura otrzymał wyróżnienie uzyskując ponad 100 punktów. W kategorii Junior startowali uczniowie Klas III G: Wojciech Gorączka (III a), Hubert Badowski, Paweł Żagiel i Kacper Mania z III b. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym, którzy uzyskali wysokie wyniki i wyróżnienia gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursu. Uczniów do Kangura 2017 przygotowywali nauczyciele matematyki: Bogusław Bober (gimnazjum) i Maria Jęchorek (szkoła podstawowa i gimnazjum).

Dodała: Maria Jęchorek