Tradycją jest aktywny udział uczniów naszej szkoły w Biegu Trzeźwości organizowanym przez pana Tomasza Manikowskiego, który od 14 lat żyje bez alkoholu. Głównym celem akcji było propagowanie zdrowego stylu życia oraz postaw abstynenckich wobec alkoholu i innych środków uzależniających. Dnia 13 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły, w tym przedstawiciele Szkolnej Grupy Wolontariatu aktywnie włączyli się w VII Bieg Trzeźwości. Nasza grupa powitała biegnących z Gorzowa Wlkp. do Ciborza uczestników biegu, następnie symbolicznie zakończyła bieg na obrzeżach Lubniewic. W VII Biegu Trzeźwości aktywny udział wzięło 30 uczniów wraz z opiekunami p. Jolantą Janiszewską, p. Marcinem Tyczyńskim i p. Katarzyną Kosmalską. Dziękujemy uczestnikom biegu za udział w organizowanej akcji.

Dodała: Katarzyna Kosmalska