To miała być tylko jedna godzina lekcyjna. Szybko okazało się, że za mało. Trzeba było przedłużyć. Chodzi o spotkanie Pani Aliny Bumbul z uczniami klas trzecich gimnazjum na lekcji wychowawczej 26 maja 2017 roku. Panią Alinę do szkoły zaprosiła Pani Ewa Młyńczyk, która uznała, że Pani Bumbul jest niezwykle ciekawą mieszkanką Lubniewic, pozytywnie „zakręconą”, z pasją kolekcjonowania widokówek naszej miejscowości, także tych bardzo starych, z XIX wieku. Niektóre z nich szalenie cenne, kosztujące kilkaset złotych. Nie zaprosić takiego gościa to grzech! Spotkanie było naprawdę bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o Lubniewicach, także o historii naszej miejscowości. Przygotowana przez Panią Alinę prezentacja multimedialna pozwoliła nam zobaczyć Lubniewice przed I wojną, w okresie międzywojennym i po II wojnie światowej.

Cudowna dawka wiedzy o naszej małej Ojczyźnie ! Dziękujemy!

Dodała: Ewa Młyńczyk