Tak to już jest, że szukając wrażeń, wyjeżdżamy gdzieś bardzo daleko, a tymczasem przepiękne miejsca są blisko nas i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie kryją tajemnice. „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie.” Postanowiliśmy się dowiedzieć, więc udaliśmy się w środę 31 maja na  wycieczkę w celu poznania ciekawych miejsc naszego regionu. Czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała wraz z Paniami: Ewą Młyńczyk i Agnieszką Jenek zwiedzić Kostrzyńskie Pompeje, czyli nieodbudowane do dziś ruiny Starego Miasta oraz potężną twierdzę. Coś pięknego i niesamowitego ! Niech żałują ci, którzy nie skorzystali z propozycji wyjazdu. W Kostrzynie, gdzie „mówią kamienie”, panuje niepowtarzalna atmosfera. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Martyrologii w Słońsku. Każdy chyba wie, że podczas wojny istniał tu obóz koncentracyjny, którego więźniów (819) rozstrzelali Niemcy w nocy z 30 na 31 stycznia 1945 roku. Do dzisiaj zachowały się pozostałości po obozie. Z całą pewnością warto podróżować, żeby poznawać miejsca nam bliskie.

Dodała: Ewa Młyńczyk