Dnia 17 października 2013 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski   „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę” zorganizowany przez wychowawczynie klas drugich – Jolantę Bernaś i Jolantę Kałuską. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów z klas I – III. Talenty recytatorskie uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Hanna Stecyszyn i Ewa Młyńczyk. Tytuł Laureata zdobyli: Sebastian Środa (kl. II b), Oliwia Wierzbińska (kl. I), Oliwia Morzyk (kl. III). Ponadto komisja wyróżniła: Emilię Kuzajewską (kl. III), Karolinę Lis (kl. II b), Gabrielę Zgierską (kl. II b).  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział.  Laureaci będą reprezentować naszą szkołę dnia 28 października 2013r. w Sulęcinie podczas  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę”. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach !!!