11 października w  gimnazjum odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który przygotowali uczniowie klas III pod opieką wychowawczyń: p. Jolanty  Janiszewskiej i p. Walentyny Jaskuły. Oprócz życzeń dla Nauczycieli, wierszy im dedykowanych oraz śpiewu naszych wokalistek i utworów muzycznych wygrywanych przez Mateusza Pikułę apel uświetniła Gala Oscarów, podczas której zasłużeni nauczyciele otrzymali statuetki. Na zakończenie spotkania uczniowie klas III wraz z Samorządem Uczniowskim wręczyli wszystkim pracownikom szkoły upieczone przez siebie pyszne ciastka w kształcie serc. Pedagodzy byli bardzo zadowoleni z prezentów i tak miłej niespodzianki, jaką była Gala Oscarów.

W Szkole Podstawowej apel przygotowany został przez uczniów klas piątych pod kierunkiem wychowawczyń, Agnieszki Jenek i Iwony Stelmach. Piątoklasiści przygotowali krótką inscenizacje, w której podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom oświaty za naukę i trud wychowania. Nie zabrakło także żartobliwych akcentów. Po części artystycznej głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy złożyli wszystkim pracownikom Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach serdeczne życzenia i upominki w postaci własnoręcznie wykonanych laurek. Następnie został wręczony Order Uśmiechu najsympatyczniejszemu chłopakowi, którym w tym roku szkolnym został Hubert Przybysz z kl. I, wybrany podczas głosowania 30 września w Dniu Chłopaka. Na koniec miłą niespodziankę przygotowali państwo Mikowie, którzy obdarowali wszystkich nauczycieli słodkim upominkiem – watą cukrową. Piękną dekorację oraz upominki dla wszystkich pracowników przygotowali uczniowie pod bacznym okiem pań: Izabeli Kiepury i Wiolety Pietkiewicz.