Dzień Patrona

23 września w Gimnazjum obchodzono dzień patrona. Uczniowie klasy drugiej przygotowali krótką inscenizację przybliżającą sylwetkę Włodzimierza Korska. Po części artystycznej przedstawiciele Samorządu Szkolnego przeprowadzili wśród uczniów klas pierwszych krótki test wiedzy o patronie.  Następnie odbyło się uroczyste pasowanie Pierwszaków, dokonane przez Panią dyrektor Renatę Kaczmarek. Od tej pory pierwszoklasiści  stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum. Po lekcjach uczniowie ze sztandarem pojechali, pod opieką pana Bogusława Bobera do Gorzowa Wlkp. , na cmentarz, aby tam złożyć wiązankę i zapalić znicz na grobie Włodzimierza Korsaka.

Dzień chłopaka

30 września w Gimnazjum w Lubniewicach obchodzono Dzień Chłopka. Z tej okazji samorząd Szkolny przygotował słodki upominek dla chłopców i mężczyzn pracujących w naszej szkole. Niespodzianka się udała, a na ich twarzach zagościł uśmiech.

Wyjazd do kina i na basen

9 października chętni uczniowie z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wzięli udział w integracyjnej wycieczce do kina i na basen. Organizatorem wyjazdu była Pani Marta Rogowska.  Część uczniów pod opieką Pani Walentyny Jaskuły oraz Pani Marty Rogowskiej udała się do kina na film Andrzeja Wajdy pt.: „Wałęsa, człowiek z nadziei”. Była to dla nich krótka lekcja historii, przybliżająca sylwetkę przywódcy „Solidarności”. W tym samym czasie inni uczniowie, pod opieką Pani Iwony Stelmach, Pani Hanny Kaczmarek oraz Pana Bogusława Bobera odwiedzili Basen Słowianka. Po dwóch godzinach świetnej zabawy uradowani wrócili do autobusu. Później wszyscy razem pojechali do Mcdonalda, aby smakowicie zakończyć ten dzień.