16 października 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „ O Pluszową Kaczkę Dziwaczkę”. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas I – III.  Celem konkursu było: pobudzenie dzieci do twórczej działalności, wyrabianie wrażliwości na piękno języka polskiego, popularyzacja poezji dla dzieci. Jury w składzie: pani Marta Rusakiewicz i pani Hanna Stecyszyn po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało tytuł laureata Aleksandrze Bugdalskiej, Nikoli Niewiadomskiej i Oliwii Wierzbińskiej. Ponadto wyróżnienia zdobyli: Wiktor Sanocki, Tobiasz Jaskuła, Amelia Wierucka i Weronika Białęcka. Konkurs zorganizowały panie Jolanta Bernaś i Jolanta Kałuska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy, laureatom życzymy sukcesów w konkursie powiatowym.