Szkoła podstawowa

10 marca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im.J. Korczaka uczestniczyli w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,O ZŁOTY ABAKUS STAROSTY” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące i. A. Mickiewicza w Sulęcinie. Szkołę reprezentowali: Maciej Siwiński z kl. Vb, Emilia Kuzajewska i Jakub Jagiełło z kl. VI. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych. Każdy uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 30 punktów. Suma punktów reprezentacji szkoły decydowała o końcowym wyniku. Nasza szkoła zajęła w konkursie IV miejsce (na dziewięć startujących szkół podstawowych), uzyskując o 1 punkt mniej niż zdobywcy III miejsca. Indywidualnie najwyższy wynik uzyskał Maciej Siwiński– zajął II miejsce uzyskując 29 punktów. Brawo!!!

Uczniów do konkursu przygotowywała Maria Jęchorek.

Gimnazjum

10 marca 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. W Korsaka uczestniczyli w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,O ZŁOTY ABAKUS STAROSTY” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące i. A. Mickiewicza w Sulęcinie. Szkołę reprezentowali: Wojciech Gorączka i Maciej Jagiełło z kl. IIIa oraz Hubert Badowski z IIIb. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 zadań – 20 zadań testowych i 10 zadań wielokrotnego wyboru. Każdy uczestnik mógł zdobyć maksymalnie 40 punktów. Suma punktów reprezentacji szkoły decydowała o końcowym wyniku. Nasza szkoła zajęła w konkursie IV miejsce. Indywidualnie najwyższy wynik uzyskał Wojciech Gorączka – zajął IV miejsce. Zabrakło jednego punktu do podium. Brawo!!!

Uczniów do konkursu przygotowywał Bogusław Bober.

Dodała: Maria Jęchorek