XXXV Konkurs Przyrodniczy nt. „Ptaki Polski” organizowany przez Klub Przyrodnika w Świebodzinie już za nami. Konkurs odbył się 11 marca br. i brało w nim udział 47 uczniów z 11 szkół województwa lubuskiego. Lubniewickie Gimnazjum reprezentowali: Martyna Czech kl. I, Szymon Cieciura kl. I, Karolina Biegowska kl. II, Michał Bilon kl. II. W I części konkursu, na podstawie testu wyłoniono 10 finalistów, a wśród nich dwoje z naszej szkoły. Martyna i Szymon w II części odpowiadali ustnie na pytania o ochronie i biologii ptaków oraz musieli pochwalić się ich rozpoznawaniem. Nie było to łatwe zadanie, a rozpoznawanie ptaków po głosie należało do arcytrudnych! Praca i trud nie poszły jednak na marne. A oto wyniki: III miejsce i tytuł Laureata uzyskał Szymon Cieciura, VII miejsce i tytuł Finalisty otrzymała Martyna Czech. XII miejsce Michał Bilon, który znalazł się w gronie dwudziestu uczniów województwa lubuskiego, którzy w maju zmierzą się w konkursie międzyregionalnym nt. „Ptaki Polski” z reprezentantami Wielkopolski. Gratulujemy!

Dodała: Bożena Biczyk