Dnia 12 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej w Lubniewicach uroczyście uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowali uczniowie klasy 8 pod kierunkiem pani Agnieszki Jenek i pana Izydora Sobeckiego przy wsparciu młodszych śpiewających koleżanek. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Renata Kaczmarek, która powitała przybyłych gości,  burmistrza Lubniewic Radosława Sosnowskiego i pana Jana Magera prezesa zarządu Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i byłych więźniów politycznych oraz wszystkich  nauczycieli i uczniów. Na początku odśpiewaliśmy hymn Polski, następnie rozpoczęła się część artystyczna pod hasłem: „Droga do wolności ze śpiewem na ustach”.  Uczniowie przypomnieli najważniejsze momenty z dziejów Polski, przeplatane śpiewem piosenek i obrazami z prezentacji. Było podniośle i odświętnie. Następnie udaliśmy się na mszę świętą w intencji ojczyzny i krótki apel pod Obeliskiem.

Dodała: Agnieszka Jenek