Październik jest miesiącem profilaktyki nowotworów. W związku z tym w Gimnazjum zostały zorganizowane przez panie Helenę Kowalewską i Katarzynę  Kosmalską prelekcje tematyczne. Uczniowie klasy I wzięli aktywny udział w zajęciach dotyczących boreliozy oraz szkodliwości promieniowania UV. Natomiast uczennice klasy III a i III b wzięły udział w  pogadance pt. „Poznaj swoje piersi”. Uczennice dowiedziały się jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi, jak dbać o własne zdrowie, zwrócono również uwagę na czynniki genetyczne w zachorowalności na nowotwory. Dziewczęta prócz części teoretycznej miały możliwość wykonania samobadania piersi także praktycznie przy pomocy specjalistycznego fantomu. Zajęcia przeprowadziła pani Joanna Kubicka – pracownik sanepid-u, w ramach realizacji Szkolnego Programu Edukacji Zdrowotnej.