W poniedziałek, 23 marca 2015r. w hali sportowej ZSS w Lubniewicach rozpoczęły się przygotowania do wspólnego świętowania pierwszego dnia wiosny. Uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej, poprzez udział w zawodach sportowych i konkursach „Mądrej głowy” zaakcentowali nadejście wiosny. Każda klasa-Ptasia drużyna miała swoją nazwę pochodzącą od nawy gatunkowej ptaków, które przylatują na wiosnę do Polski.I tak kolejno klasy symbolizowały: Kl. I a –   SKOWRONKI, Kl. I b-   WILGI, Kl. II-  KUKUŁKI, Kl. III a –  JASKÓŁKI, Kl. III b –  SZPAKI, Kl. IV–  ŻURAWIE, Kl. V –   DUDKI, Kl. VI a – BOCIANY, Kl. VI b –  CZAPLE. Zabawę rozpoczęto od konkurencji sportowych, po których, uczniowie przeszli do auli gdzie przystąpili do rozwiązywania konkursów pt.:

Zwiastuny wiosny, Puzzle, Prośby drzewa i Ptaszki na drzewie. Jury w składzie: pani Katarzyna Kosmalska, pani Iwona Dominiak i pani Helena Kowalewska skrupulatnie oceniało pracę dzieci, choć trudno było się skupić przy tak głośnym dopingu. Rywalizacja była wyrównana. W kategorii klas I-III, pierwsze miejsce zdobyła klasa III a, drugie klasa III b, a trzecie klasa II.W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce objęła klasa VI b, drugie klasa VI a zaś trzecie klasa IV. Jednak w ogólnej punktacji szala zwycięstwa przeważyła na stronę klasy III a. W związku z powyższym, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej, ufundował przechodni puchar, w postaci miotły antywagarowicza, który ma za zadanie wymiatać z naszej szkoły wagarowiczów. Trofeum przekazano na ręce gospodarza klasy III a., a pozostałe klasy otrzymały medale za udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny oraz słodkie upominki w postaci cukierków, ufundowane przez Dyrekcję ZSS w Lubniewicach.Korzystając z okazji wspólnego spotkania, wręczono również szarfę, order uśmiechu oraz słodki upominek Najsympatyczniejszej Dziewczynie Szkoły podstawowej 2015r. Została nią: Zuzanna Budych z klasy III b. Przygotowaniem Uroczystości Powitania Wiosny, zajął się Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej, pani Izabela Kiepura wraz z panią Wiolettą Pietkiewicz. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Wiosny dostarczyły wszystkim wiele radości oraz stały się źródłem wspólnej zabawy, wielu przeżyć i satysfakcji wszystkich uczestników.