W poniedziałek 21 marca 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubniewicach świętowali nadejście wiosny. Na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych dzieci pracowały w klasach – wykonywały wiosenne plakaty i  zadania o zwiastunach wiosny , układały puzzle oraz rozwiązywały quiz wiedzy o Polsce . Po krótkiej przerwie w hali sportowej rozpoczęły się zmagania „kolorowych drużyn” . Konkurencji sportowych było wiele np. wyścigi z woreczkami , kozłowanie piłki, taczka, hokej slalom, toczenie piłki głową, skoki przez hula-hop . Wiedzę i spryt uczniów oceniało jury w składzie : Pani Helena Kowalewska , Pani Katarzyna Kosmalska  i Pani Adriana Pietkiewicz .W kategorii klas I-III pierwsze miejsce i czek o wartości 100 zł otrzymała klasa III zaś w kategorii klas IV – VI klasa V . W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa V otrzymując przechodni puchar w postaci „miotły anty-wagarowicza ”. Wszystkie klasy w nagrodę za udział obchodach Pierwszego Dnia Wiosny  otrzymały owoce ufundowane przez Pana Adama Siwińskiego. Dziękujemy wolontariuszom z gimnazjum za pomoc nad sprawnym przebiegiem imprezy oraz nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów sportowych. Inicjatorem imprezy były Panie: Wioleta Pietkiewicz i Izabela Kiepura .Czeki dla zwycięskich klas ufundowała Pani Dyrektor Renata Kaczmarek .

Dodała: Izabela Kiepura