W dniu 15 stycznia 2016 r. odbył się apel, na którym Pani Dyrektor Renata Kaczmarek podsumowała wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2015/2016 . Nagrody za wygrane w konkursach przedmiotowych otrzymali – Szkoła Podstawowa: historia i społeczeństwo – Marcel Kilinkiewicz, Szymon Cieciura; matematyka – Marcel Kilinkiewicz i Szymon Cieciura; przyroda – Szymon Cieciura; język polski – Wiktor Ralcewicz i Szymon Cieciura. Gimnazjum: biologia –  Patryk Mówiński, Wojciech Kargul, Damian Czech i Hubert Capiga; historia – Mateusz Chochowski i Damian Czech; fizyka – Wojciech Kargul i Hubert Capiga; geografia – Wojciech Kargul, Mateusz Chochowski i Patryk Mówiński; język polski – Julia Tyczyńska, Bożena Smalec, Klaudia Kuzajewska i Joanna Kędzierska. Na apelu Zastępca Burmistrza Katarzyna Szczepańska wręczyła stypendia za naukę ufundowane przez Burmistrza Lubniewic. Stypendia za naukę otrzymali: Szymon Cieciura, Marcel Kilinkiewicz, Karolina Biegowska, Hubert Capiga, Damian Czech i Wojciech Kargul; stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymał Jakub Grzeszczak.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka za I semestr roku szkolnego 2015/2016
Średnia frekwencja za I semestr roku szkolnego 2015/2016 – 93,16 %. Najwyższą frekwencję uzyskały klasy : klasa V – 96,1 %, klasa II a – 95,5 %, klasa IV b – 95,1 %. Najwyższą średnią nauczania osiągnął :Szymon Cieciura – 5,75 ( zachowanie wzorowe ). Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu: Klasa I a : Aleksandra Adamska, Cezary Trojanowski, Hanna Biegowska, Tomasz Wolanin, Fryderyk Hardyk, Hanna Czech, Jakub Kostański, Aleks Morzyk. Klasa I b: Maja Kucharska, Julia Piskurewicz, Amelia Lipiecka, Mateusz Kuzajewski, Justyna Kilinkiewicz, Weronika Białęcka. Klasa II a: Amelia Wierucka, Joanna Ciesielska, Olga Gerber, Paulina Pezda, Tobiasz Jaskuła, Wiktor Sanocki. Klasa II b: Zuzanna Dołgow, Milena Grzeszczak, Jakub Kmita, Patrycja Motylińska, Wiktor Robakowski. Klasa III: Jakub Boruta, Igor Kononowicz, Maciej Jurczyk, Marta Rudzińska, Oliwia Wierzbińska, Antonina Kapa, Dagmara Kuzajewska, Aleksandra Bugdalska, Natalia Borkowska, Milena Weryńska, Jakub Bartkowiak, Maria Ratajczyk, Jakub Rusakiewicz, Anna Siwińska. Klasa IV a: Aneta Musiałowska – 5,0 ( wzorowe ). Klasa IV b: Maciej Siwiński – 5,23 ( bardzo dobre ), Julia Kamieniczna – 5,08 ( bardzo dobre ), Gabriela Zgierska – 5,08 ( wzorowe ), Karolina Lis – 4,92 ( bardzo dobre ), Sebastian Środa – 4,83 ( bardzo dobre), Aldona Wróblewska – 4,5 ( bardzo dobre ). Klasa V: Jakub Jagiełło – 5,21 ( wzorowe), Emilia Kuzajewska – 5,17 ( wzorowe ), Zuzanna Gatzka – 4,83 ( wzorowe ), Oliwia Morzyk – 4,79 ( wzorowe ), Beata Kamieniczna – 4,72 ( bardzo dobre ), Karol Czarnecki – 4,50 ( bardzo dobre ), Tomasz Kowalewski – 4,50 ( bardzo dobre ), Kacper Kucharski – 4,50 ( bardzo dobre ), Mateusz Różański– 4,50 ( bardzo dobre ). Klasa VI: Szymon Cieciura – 5,75 ( wzorowe ), Marcel Kilinkiewicz – 5,25 ( bardzo dobre ), Martyna Czech – 5,16 ( bardzo dobre).

Gimnazjum im. Włodzimierza Korsaka za I semestr roku szkolnego 2015/2016

Średnia frekwencja za I semestr roku szkolnego 2015/2016 – 92,46 %Najwyższą frekwencję uzyskały klasy : klasa III – 93,3 %, klasa II a , II b – 93 %, klasa I b – 92,2 %. Najwyższą średnią nauczania osiągnął : Wojciech Kargul – 5,53 ( wzorowe ).Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu: Klasa I a: Karolina Biegowska – 5,28 ( wzorowe ), Michał Bilon– 5,0 ( wzorowe ), Maja Grochowina – 4,4 ( wzorowe )Urszula Pyrciak – 4,4 ( bardzo dobre ), Kargul Anna – 4,4 ( wzorowe )Jakub Krasowski – 4,4 ( bardzo dobre ), Jakub Raszka – 4,23 (dobre ). Klasa I b: Alicja Wolanin – 4,36 ( wzorowe ), Mateusz Czarnecki– 4,36 ( bardzo dobre ), Alicja Jarzyna – 4,21 ( wzorowe ), Aleksandra Jarzyna – 4,07 ( wzorowe ),Wiktoria Jeziorska – 4,07 ( wzorowe ). Klasa II a: Maciej Jagiełło – 4,94 ( bardzo dobre ),Natalia Boruta – 4,93 ( wzorowe ), Wojciech Gorączka – 4,5 ( bardzo dobre ), Zuzanna Danko – 4,4 ( wzorowe ). Klasa II b: Patryk Mówiński – 4,80 ( wzorowe ), Julia Tyczyńska – 4,80 ( wzorowe ), Oliwia Seweryn – 4,73 ( wzorowe ),Dominika Jenek – 4,60 ( wzorowe ). Klasa III: Wojciech Kargul – 5,53 ( wzorowe ), Hubert Capiga – 5,33 ( wzorowe ), Damian Czech – 5,33 ( wzorowe ), Klaudia Kuzajewska – 5,2 ( wzorowe ), Katarzyna Pyrek – 4,93 ( bardzo dobre ), Bożena Smalec – 4,88 ( bardzo dobre ), Joanna Kędzierska – 4,8 ( wzorowe )Mateusz Chochowski – 4,63 ( bardzo dobre ), Jakub Janiszewski – 4,6 ( bardzo dobre ), Jakub Grzeszczak – 4,47 ( wzorowe ).