VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Sulęcina

15 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusz Korczaka w Lubniewicach uczestniczyli w konkursie ortograficznym organizowanym w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego. Naszą szkołę reprezentowali w kategorii klas III-IV. Julia Kamieniczna- klasa III b, Oliwia Morzyk- klasa IV, Otylia Woźniakowska- klasa IV. Natomiast w kategorii klas V-VI: Karolina Biegowska- klasa VI a, Szymon Cieciura- klasa V, Wiktor Ralcewicz- klasa V. Uczniowie z Lubniewic zajęli II miejsce. I miejsce w kategorii klas III-IV zajęła Julia Kamieniczna. Gratulacje!

Konkurs ortograficzny dla klas I – III

Jedną z podstawowych umiejętności kształconych w klasach 1-3 jest umiejętność poprawnego pisania. Polega ona nie tylko na starannym i kształtnym kreśleniu znaków graficznych pisma, ale również na poprawności ortograficznej i gramatycznej. Już kolejny raz w naszej szkole znawcy ortografii mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, odbył się konkurs ortograficzny dla kl.2-3.Do pisania prac przystąpiło 23 uczniów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce w kl. II zdobyła MILENA PEZDA, I miejsce w kl. III a – KAROL BRZEZIŃSKI, I miejsce w kl. III b – JULIA KAMIENICZNA i GABRIELA ZGIERSKA. Gratulujemy!

Konkurs Mądra głowa”

W  czerwcu odbył się konkurs wiedzy  „MĄDRA GŁOWA”. W pierwszym pisemnym  etapie uczestniczyło 45  uczniów klas V-VI. Najlepsi wzięli udział w kolejnej części konkursu, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin. Sześć osób: Karolina Biegowska –klasa VI a, Michał Bilon – klasa VI a, Szymon Cieciura –klasa V, Alicja Jarzyna – klasa VI a, Marcel Kilinkiewicz – klasa V, Mateusz Wiącek – klasa V, wykonywało zadania pod nadzorem jury z klasy VI b. Tytuł „MĄDREJ GŁOWY” zyskał Szymon Cieciura z klasy V. Gratulacje! Dziękujemy  Wiktorii Jeziorskiej, Anie Kargul, Natalii Przybysz za pracę. w komisji konkursowej.

W dniu 10 czerwca odbył się etap dla klas I – III .Do tegorocznej edycji zgłosiło się 22 uczniów. W konkursie można było maksymalnie zdobyć 44 punkty. Trzydzieści punktów i tytuł Mądrej Głowy 2015 zdobył uczeń z klasy trzeciej „b” Maciej Siwiński.Organizatorem konkursu była pani Jolanta Kałuska Iwona Dominiak.

Konkurs BRD

W dniu 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Lubniewicach odbył się konkurs z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do konkursu przystąpiło 15 uczestników z klas IV-VI. Zwycięzcą konkursu został Jakub Jagiełło z klasy IV zdobywając 24 punkty. Następne miejsca w kolejności zajęli uczniowie: Jakub Krasowski z klasy VI b z 23 punktami, Szymon Cieciura z klasy V z 22 punktami. Organizatorem konkursu była pani Jolanta Kałuska.

Egzamin na kartę rowerową

W naszej szkole jak co roku, także i w tym była możliwość zdobycia karty rowerowej. Chętni uczniowie z klas IV, V i VI w maju przystąpili do pierwszej części egzaminu teoretycznego, który pozytywnie ukończyło czternastu uczniów.Druga część egzaminu sprawdzającego kwalifikacje – praktyczna – odbyła się 11 czerwca w Miasteczku Ruchu Drogowego w Lubniewicach. Uprawnienia do samodzielnego kierowania rowerami otrzymali: Jakub Jagiełło, Tomasz Kowalewski, Emilia Kuzajewska, Oliwia Morzyk, Piotr Pyrek, Mateusz Różański, Beata Kamieniczna, Kacper Kucharski, Dorian Szurko, Martyna Czech, Bartłomiej Czech, Adrian Mencweld.  Nadzór nad prawidłowym przebiegiem egzaminu sprawowała Pani Jolanta Kałuska.