Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu ODPAKOWANI.           Dotyczy on aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampanii informacyjno– edukacyjnej mającej na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi wśród dzieci od 6 do 12 lat i ich opiekunów. Projekt rozbudza ciekawość   i podnosi świadomość ekologiczną młodego pokolenia, prezentuje dobre praktyki, a także rozwija zachowania prospołeczne, pobudza kreatywność i buduje pozytywny trend wokół segregacji opakowań, która ma kojarzyć się wyłącznie z czymś przyjemnym, pożytecznym     i opłacalnym. W projekcie bierze udział klasa I a i klasa III pod opieką Jolanty Bernaś i Izabeli Kiepury. Pierwsze zadanie konkursowe „MOJA EKOokolica” już za nami.
Autor: Jolanta Bernaś